איציק אסוס

מליאת המועצה החליטה להנציח את זכרו של איציק אסוס ז"ל

 

איציק אסוס ז"ל, שהיה ספורטאי מצטיין וכדורגלן מבטיח, התגייס בשנת 1988 כלוחם לחטיבת גולני.

 

במהלך שירותו הצבאי חלה במחלת הסרטן ונאלץ להשתחרר מצה"ל ולהתפנות לטיפול במחלתו.

לצערה של המשפחה משך כל השנים, בנם לא הוכר כחלל צה"ל ולכן על אף היותו בצה"ל שמו לא היה מוזכר בין החללים בטקסי ימי הזיכרון בחצור הגלילית.

ראש המועצה שמעון סויסה ניסה  מס פעמים  בשנים האחרונות להפוך את ההחלטה ולאפשר הכללת המנוח ברשימת חללי צהל. כל הניסיונות שנעשו אל מול משרד הביטחון והיחידה להנצחת החייל עלו בתוהו.

 

בעקבות מקרה חריג זה החליט ראש המועצה שמעון סויסה להביא מקרה  זה לדיון בוועדת השמות ובמליאת המועצה.

השבוע מליאת המועצה דנה בהצעת ראש המועצה שאושרה פה אחד.

שמעון סויסה התייחס למקרה זה ואמר "עצוב היה לראות משך  השנים את ההורים והמשפחה מאוכזבים  וחסרי מנוח מן העובדה כי שלחו את בנם לקחת חלק כלוחם בצה"ל. שלחו בן בריא, שחלה בצבא  ונאלץ להשתחרר ולאחר מכן נפטר מהמחלה ואין אף גורם במשרד הביטחון שמוכן לקחת אחריות. על כן  יזמתי הצעת החלטה זו, שבאה לעשות צדק  אחרי עשרות לשנים ולאפשר במידה מסוימת נחת להורים ולמשפחה בכך שחצור הגלילית וקהילת חצור יזכירו את בנם משנה זו ואילך.

שמעון סויסה עוד הוסיף כי בכוונתו לפנות בתביעה משפטית כנגד משרד הביטחון שיכירו במקרים אלו ולא יתעלמו מהטרגדיה הנוראה של המשפחות וההורים שמרגישים שמשרד' הביטחון הפנה להם גב.

ההורים  לאחר החלטה זו הביעו שביעות רצון על כך שלאחר למעלה מ-20 שנה סוף כל סוף בנם יהיה חלף מטקסיי יום הזיכרון במערכות חללי .