בילדים מטפלים באמונה

במעון, פעוטות מגיל 3 חודשים ועד 3 שנים המטופלים צוות מקצועי, רב תחומי חם ואוהב. שעות פעילות המעון: 7:00 – 19:00 כחלק מהיותו מעון רב תכליתי.

מעון רב תכליתי מאפשר עבודה בצוות רב תחומי במסגרת חינוכית – טיפולית כוללנית המספקת מגוון מענים של איתור, אבחון, הערכה, מניעה, שיקום, השגחה, הגנה גם לפעוטות המגיעים ממשפחות עם קשיים תפקודיים ובכך מציע מהמעון הרחבה של תפקידי הגן בעזרת התערבות טיפולית לפעוטות ולהוריהם.

במעון הרב תכליתי צוות רב מקצועי פרא רפואי הכולל פסיכותרפיסטית, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטית  וטיפול בעזרת בעלי חיים. הצוות מעניק מענה מקיף ורחב בזיהוי ואיתור קשיים אצל ילדים, בטיפולם והפנייתם לגורמי הקהילה על פי הצורך . בנוסף, במעון מועסקת עובדת סוציאלית שתפקידה לבנות תכנית טיפול מערכתית הכוללת סל שירותים ותכניות טיפול פרטניות לכלל הילדים והוריהם .

המעון מנוהל על ידי נטלי אוזן בעלת תואר בניהול ובמשאבי אנוש זו השנה החמישית.

המעון חרט על דגלו את חשיבות העבודה האישית עם כל ילד ליצירת סדר יום רציף וקבוע בקבוצות קטנות תוך שימת דגש לקשר אישי וקבוע עם מטפלת. בנוסף, כחלק מהנחלת אורח חיים בריא, נהנים הילדים ממזון טרי המבושל במקום ללא חומרים משמרים וצבעי מאכל.

ערך בסיסי בעבודת המעון הינו שותפות עם ההורים והאמונה ביכולתן של משפחות לחולל שינוי בחייהן בעזרת סיוע המותאם להן בתנאים של קבלה, פתיחות ורגישות לתרבות המשפחתית.

במהלך השנה התקיימו במעון סדנאות משותפות להורים וילדים:

סדנת בישול, בה כל הורה וילד בחרו והכינו מנה על פי מתכון כחלק מתהליך חוויתי מהעמיד את הילד, צרכיו, אופיו ויכולותיו במרכז הפעילות החווייתית.

סדנת תאטרון לאימהות ילדי המעון, עבודה על עיצוב הדימוי העצמי, ביטוי והתפתחות אישית של כל אחת מחברות הקבוצה.

קפה בוקר. פעם בשבוע, נפגשת קבוצת אימהות להדרכה בנושאי הורות לגיל הרך עם העו"סית של המעון.

אימהות ילדי המעון זכו לפינוק מיוחד ביום האם – ערב מגבש רוחני ורגשי לרגל יום האם בהרצאה מרתקת וארוחת ערב עשירה מפרי ידיה של מבשלת המעון.

קריאת ספר. כחלק מפרויקט שנתי של ארגון אמונה שמטרתו לקדם קריאת ספרים, בשם ספרית פיג'מה, נבחר כל חודש סיפור חדש שהוביל שלל פעילויות נושא בהתאם לסיפור ובסיומו קיבלו הילדים את הספר מתנה הביתה.

במעון מטפלים בילדים מתוך אמונה וראייה כי הילדים הם עתידנו וההשקעה בגיל הצעיר מניבה פירוט בגיל הבוגר.