חידון התנ"ך של חצור הגלילית

אחת ממטרותיו המרכזיות של חידון התנ"ך הינו עידוד החקר, ההתעניינות וידיעה של בני הנוער היהודי בספר התנ"ך כבסיס התרבותי של עם ישראל. מתוך הרצון שהחידון יהיה חלק מתהליך שיוביל ויניע את לימוד התנ"ך במערכת החינוך, החידון מותאם לאופי לימודי התנ"ך במערכת החינוך. חידון התנ"ך הינו תהליך הנמשך לאורכה של כל שנת הלימודים, ומטרתו להעמיק את העניין, ההתבוננות, הקריאה ושימור הידע בקרב התלמידים, בספר הספרים – התנ"ך, ולהגביר את חשיבות התנ"ך בעיניהם ואת המוטיבציה שלהם להגות בו.

החידון התרחש במעמד נציגי משפחת דיעי ובשיתוף עם המחלקה לתרבות תורנית במחוז צפון במשה"ח בהובלתו של המפקח חיים שני, המועצה הדתית ואגף החינוך. בחידון השתתפו בני נוער מקרית החינוך אורט: אגם בוגנים, נועם גואטה ואופק כהן. ומקרית החינוך אמית: ברקת כהן, אוהד חזזי, שני שרון, ליאל בוכריס, איתם טוביאנה נריה שלג והראל דיין.

בשלב ראשון, כל מתמודד קיבל שאלה בת שני סעיפים. בסיום, הוכרזו העולים לשלב הבא: נועם גואטה, אגם בוגנים, נריה שלג וליאל בוכריס. בשלב השני ניתנו לכל מתמודד 5 שאלות והיה עליהם לענות בדקה וחצי. לאחר מכן נשאלה 'שאלת ראש המועצה' בת 8 סעיפים.

במקום השלישי זכתה נועם גואטה, במקום השני זכתה ברקת כהן וחתך התנ"ך תשע"ח הוא נריה שלג מקרית החינוך אמית.