דלג לתוכן

חג החנוכה בצל הקורונה בחצור הגלילית

בימי החנוכה חגגו ביישוב במשך 8 ימים עם שלל פעילויות ואטרקציות לכלל הגילאים.
השנה הקורונה שינתה את השגרה אך לא פגעה ברוח החג. במרכז הקהילתי נערכו לפעילויות מותאמות תקופה להלהיב את האווירה ולהעלות את המורל של התושבים סביב ימי החג.

חנוכה בחצור

החגיגות נפתחו בהדלקת נר ראשון במעמד ראש המועצה שמעון סויסה, מנכ"ל המועצה שגב עייש והרב ניסן מור יוסף. במהלך ימי החנוכה התקיימו הדלקות נרות חגיגיות, משחקים אטרקטיביים אונליין לכל המשפחה, מרוץ הלפיד המסורתי בהובלה של בית הספר תיכון אורט, חפש את המטמון לילדים בגני השעשועים ברחבי היישוב בהובלת חב"ד, נר מחבר- פותחים עתיד ופעימות בשיתוף מועדון רעים ארחו והובילו הדלקת נרות משותפת בזום, הצטרפו מרכזי הנוער, סטודנטים ומתנדבים בבתי קשישים- בירך על הנרות דביר לוזון נציג עזר מציון.
במהלך כל ימי החנוכה מתנדבים וסטודנטים מהקהילה הדליקו נרות בבתי הקשישים בשעות הערב, חילקו מרקים חמים לעובדי הלילה בשיתוף מרכז גיל הזהב, נטועים ותוצרת הארץ. במרכזי הנוער רמון ומורנו התקיימו שלל פעילויות חנוכה במהלך כל ימי החג. נוער סח"י הובילו פרויקט "קר בחוץ חם בלב" לטובת הקשישים ביישוב, חולקו תנורים, שמיכות ומפזרי חום.
הקונדיטורית מירית בן אלי ערכה סדנה להכנת צ'ורוס בלייב– חוויה משפחתית משותפת לחובבי האפייה, הנרשמים הראשונים אף קיבלו ערכת שוקולדים עד פתח הבית.
מפגש חגיגי של שיעור תנ"ך 929 המתקיים בזום ובמקביל במרכז הקהילתי מידיי שבוע מחבר אנשים מחצור והסביבה ואף מעבר לים.
המרכז הקהילתי בעקבות משבר הקורונה המציא את עצמו מחדש, הגיע אל בתי התושבים עם שלל רעיונות ופעילויות הפגה על מנת לתת מענה לשעות הפנאי. הפעילויות היו מלאות בתוכן ועשייה למען האחר, כאן המקום להודות לשותפים, לתכנית יחד, ולצוותים הפעילים בשטח שכל יום מחדש יוצרים ופועלים למנף את חיי הקהילה גם בעידן של סגר וחוסר וודאות.
מאחלים לכם המשך חורף חם, נעים , בריא ובטוח , מצפים ומחכים לסיום המשבר להבאת הקהילה אל הבית , אל המרכז הקהילתי לחוגים, ספורט, מוסיקה, תיאטרון ואירועי תרבות קהילתיים.