דלג לתוכן

חוג לכל ילד

השקת פתיחת המפעל המחוזי חוג לכל ילד להתשע"ט בחצור הגלילית

השבוע התקיים טקס השקת 'חוג לכל ילד' המחוזי לשנת הפעילות תשע"ט, בחצור הגלילית. הטקס התרחש במעמד שר החינוך -ח"כ נפתלי בנט , מנכ"ל משרד החינוך -שמואל אבואב, מנהלת המחוז -ד"ר אורנה שמחון וראש המועצה המקומית חצור הגלילית -שמעון סוויסה. התכנית פועלת השנה ב-93 הרשויות בצפון.

טרם התחלת הטקס התקיימה ארוחת צהריים בה השתתף השר ופמלייתו יחד עם ראש המועצה ובעלי תפקידים מהמועצה המקומית חצור הגלילית. ראש המועצה הציג לשר את נתוני החינוך בחצור: 90% זכאות לבגרות מבתי הספר הממלכתיים.

שר החינוך , נפתלי בנט : "חוג לכל ילד הוא הזדמנות. החלום שלי, שלכל ילד וילדה בכל מדינת ישראל תהיה הזדמנות לצמוח לגדולה"

בחצור הגלילית משתתפים בחוג לכל ילד 285 מתלמידי כיתות ד'-ה' בכל היישוב.

החוגים המוצעים: טניס, ציור ואומנות, קונדיטוריה, האבקות, מדעים, התעמלות קרקע, זומבה

ואורגנית. שפה ומחול למגזר החרדי.

שמעון סויסה , ראש המועצה : "קיומה של התכנית, מאפשר לילדינו לפתח את יכולותיהם ולהגשים את חלומם. השקעה בתרבות הפנאי של ילדינו מעשירה אותם ומייצבת אותם להגשמת חלומות והצלחה".

מנכ'ל המשרד, שמואל אבואב : "עשייה חינוכית היא מתן הזדמנות לכל ילדה וילד למצות את מלוא כישוריהם. הזדמנות להגשים את עצמם ולצמוח".

כן בירך מנכ"ל החברה למתנסי"ם , רז פרוייליך "התכנית פותחת אפשרויות לכל ילד וילדה לבחור את החלום שלו. מאפשרת שילוב רב גילאי, שילוב בין בתי ספר ויוצר חיבור בין אנשים".

בהמשך: סיור בתצוגה פעילה בהשתתפות ילדים ומדריכי חוגים ייחודיים ממגוון תחומים, רשויות ומגזרים, במתחם היכל התרבות ובמתנ"ס חצור הגלילית .

התכנית חוג לכל ילד וילדה היא חלק מתכנית חינוכית מקיפה: 'תכנית השר לחיזוק הצפון'  שגיבש השר בנט, יחד עם צוות משרד החינוך, לקידום מערכת החינוך במחוז הצפון .

התכנית כוללת מערך שלם של השקעות תקציביות ופעולות שנועדו לצמצם פערים ולהרחיב את ההזדמנויות של כל תלמידה ותלמיד להשתלב בעתיד במוסדות להשכלה גבוהה ובתפקידי מפתח.

בהתאם לתכנית, משרד החינוך מממן 1090 שקל עבור כל תלמיד, בעלות כוללת של 38 מיליון שקל, והתלמידים משתתפים באופן סמלי בגין "דמי רצינות", בעלות של 10 שקלים לחודש.