להפוך לאור גדול

להפוך לאור גדול – קהילת סטודנטים בחצור הגלילית

בשנים האחרונות יותר ויותר צעירים עוזבים את הפריפריה מסיבות שונות. בחצור הגלילית, החליטו לאמץ את הצעירים ולעזור להם להתפתח ע"י חיבור ל"תוצרת הארץ".  

"תוצרת הארץ חצור הגלילית" היא קהילת סטודנטים שנולדה לפני כחודשיים בחצור הגלילית ומונה כ-20 סטודנטים, אקטיביסטים שנפגשים בכל שבוע על מנת לקדם פרויקטים ביישוב -למען היישוב וכחלק מהקהילתיות ביישוב.

"תוצרת הארץ" פועלת כתכנית מלגאית שצמחה משותפות של מכללת תל-חי, המובילה את המעורבות אקדמיה-קהילה באזור שלנו. לקיום הקהילה ופעילותה בחצור הגלילית נרתמו המועצה המקומית חצור הגלילית ומרכז פרס לצעירים, האגף לשירותים חברתיים, המרכז הקהילתי, תוצרת הארץ ועמותת חיבורים- עמותת קהילה שתומכת בתהליכים קהילתיים בחצור הגלילית.

הקהילה מגוונת וניתן למצוא בין שורותיה סטודנטים צעירים, רווקים, נשואים, הורים, ובעיקר- בני המקום ותושבים חדשים! מטרתם העיקרית היא שינוי הסביבה דרך עשייה חברתית וחוויה משמעותית. קהילת הסטודנטים עדיין בחיתולים, קצת אחרי פגישות גיבוש והכרות, כבר נפגשים בקבוצות קטנות של יזמות ועשיה.

בין הפרויקטים שכבר בתכנון: הקמת צוות חירום יישובי שיכשיר נאמני חיים למצבי חירום,  גינה קהילתית, מעגלי נשים לתמיכה עזרה והעצמה, ואם זה לא מספיק אז בקרוב יחל גם שיתוף פעולה עם הברבל'ה, הבר המקומי שהוקם בקיץ האחרון במטרה לפתח ולקדם את התרבות בקהילה הצומחת בלב הגליל.

מזמינים אתכם לקחת חלק!

אז אתם כבר חברים שלנו בפייסבוק?  תוצרת הארץ חצור הגלילית, מועצה מקומית חצור הגלילית.