דלג לתוכן

מאדום לירוק בשבוע!

מאדום לירוק בשבוע! – קהילת חצור הגלילית מאוחדת בבלימת התפשטות נגיף הקורונה

מאדום לירוק בשבוע

2020 תיזכר כשנה בה המדינה והעולם כולו התמודדו עם חוסר וודאות, הידיעה שאירועי התפרצות נקודתיים יכולים להוביל לסגר כללי ולשינוי חייהם של התושבים ניכרת בשטח והציבור נדרש לאורח רוח ומיקוד בחזון משותף של עתיד בטוח וטוב יותר.
חצור הגלילית התמודדה לאחרונה עם שני אירועי התפרצות מרכזיים, האחד חתונה רבת משתתפים והשני אירוע הדבקה במפעל גדול ביישוב.
מתוך תחושת אחריות אזורית ואישית תושבי חצור הגלילית והנהגת המועצה המקומית ריכזו מאמצי חשיבה משותפים בתמיכת פיקוד העורף במטרה להכיל את מוקדי ההתפרצות, לעצור את ההדבקה ולתמוך במבודדים.
בשיתוף פעולה הדוק עם מנהיגי הקריה החסידית בחצור הגלילית הוחלט מתוך תחושת סולידריות ושמירה על הקהילה להכריז על סגר מרצון על הקריה החסידית במטרה למנוע את התפשטות המגיפה ולהימנע מסגר כללי שיוטל על הישוב כולו.
במהלך השבוע האחרון הנהגת חצור הגלילית הובילה מספר מהלכים ממוקדים במלחמה בקורונה, מתחמי בדיקות ברוב ימי השבוע, תגבור והכשרת מערך התשאולים במטרה לאתר מגעים נוספים והחלת בידוד על הנדרשים.
במטרה לשמור על בריאות הציבור ולמנוע הדבקה נוספת הוגברה האכיפה ביישוב בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל באמצעות תחנת ירדן, נעשו סיורים בבתי הכנסת, מנעו התקהלויות וניתנו דוחות במידת הצורך.
ניכר כי ההירתמות של תושבי חצור הגלילית על כל גווניהם לצד עבודת הארגונים הממשלתיים ובראשם המועצה המקומית בהנהגת ראש המועצה שמעון סויסה הובילו את חצור הגלילית לשינוי מגמה ובתוך שבוע אחד לחזור להיות רשות ירוקה עם מספר חד ספרתי של חולים מאומתים.
כעת ניצבים התושבים והמועצה המקומית בפני האתגר הגדול של שמירה על היישוב כירוק, שמירה על כללי מסכה, מרחק ושטיפת ידיים לצד המשך קיום דו שיח ושיתוף פעולה בין אוכלוסיות וארגונים שונים כל זה במטרה אחרת, לשמור על בריאות הציבור ואיכות חייהם של תושבי חצור הגלילית.