מנקים את האוויר – אושרה סגירת אתר הפסולת "תאנים"

 

 

כ- 40 שנה לאחר פתיחתו, צפוי אתר הפסולת 'תאנים' הנמצא בשטחה של חצור הגלילית להיסגר. האתר, שהחל לפעול בשנת 1978 ושימש אתר כמטמנה לפסולת מהיישובים כרמיאל, סכנין ועד מטולה ייסגר.

קיומו של האתר בחצור הגלילית היווה מכשול בדרך לקידום שכונות מגורים, יחד עם האישור על סגירתו אושר האצת פיתוח שכונת 'גבעת נבון' אשר צפויה לאכלס כ-1500 יחידות דיור.

על שלל יתרונותיו של אתר הפסולת, ספגו תושבי חצור הגלילית מפגיעה ישירה באיכות החיים באזור, בשל זיהום האוויר, הריחות הרעים שאפפו את השטח, רעש ועומסי תנועה בשל פעילות ערה של משאיות הפינוי. בשל כל אלו הפך האתר בשנים האחרונות, למושא מאבק מוצדק של תושבי המקום, תוך גיבוי מלא ומאבק משותף ותומך מצד ראש המועצה מר שמעון סויסה.

לחצור הגלילית אשר הפכה בעשור האחרון ליעד מבוקש למגורים עבור משפחות, סטודנטים ומשפרי דיור מאזור הגליל -ההודעה על פינוי האתר מהווה בשורה חשובה ופריצת דרך  לכל תושבי המועצה, ומבטיחה לתושבי האזור אוויר נקי, וירידה משמעותית מרכבי משא בכבישי הגישה הסמוכים לחצור.

תגובת ראש המועצה על ההחלטה: "לאורך כל שנות כהונתי פעלתי ונלחמתי עבור התושבים, עד שהגענו לרגע המיוחל הזה. חצור נמצאת בתנופת שיא חסרת תקדים, וסגירת אתר "תאנים" סוללת דרך להקמה ופיתוח שכונת גבעות נבון, ולקידום של 1500 יחידות דיור נוספות, וקליטה של מתעניינים רבים. הרשויות המעורבות, כמו גם חצור בראשותי נפעל יחד לטיפול באתר והשבתו היות חלק מיער בירייה הקסום. דורית זיס, מנהלת הגנת הסביבה במחוז צפון הייתה שותפה מלאה להחלטה חשובה זו ותודתי אליה".