נחנך הבית בכרמים-דואגים לכל התושבים!

הדיירים בבית, ייהנו מחיים עצמאיים, לצד ליווי והדרכה בהתאם לנדרש להם. "אני ממש שמחה שיש לי בית חדש להיות בו. אני מאושרת. זה כיף להיות עם חברים וחברות בדירה ולעשות הכל ביחד." בחרנו את הציוד והבאנו הכל לבית, סידרנו את הבגדים בארון ועזרנו אחד לשני לנקות".. זו רק טעימה מחוויות החלוצים שנכנסו לדירה החדשה.

 

עמותת ה.ל.ה תעמיד לרשות הדיירים ומשפחותיהם, רכזת פנאי וקידום, אחראית רפואה, עובדים סוציאליים, צוות מדריכים ומטפלים מנוסה, תמיכה בשילוב בתעסוקה, ליווי צמוד של תזונאית וכן, תתפעל מערך פנאי, חוגים ופעילויות בקהילה, נופש שנתי, טיולים בחופשים ועוד ועוד. אלעד הרשקוציץ' מנהל העמותה: "המטרה שלנו היא שכל דייר יתעורר בבוקר עם חיוך, ינהל אורך חיים מלא, על-פי בחירתו, תוך הגשמה עצמית ובלילה, ילך לשון עייף אך מרוצה. אנו נרגשים לקראת תחילת הפעילות של העמותה בחצור הגלילית ומודים על שיתוף הפעולה לו אנו זוכים עד כה מבעלי תפקידים ומתושבי העיר,  ובטוחים שכך זה ימשך."

בנוסף לבית בכרמים, המתנ"ס בחצור מפעיל את מועדון רעים הפועל בתחום הפנאי והתרבות לבעלי מוגבלויות. פתרון תעסוקתי שמקל על חיי אוכלוסייה מיוחדת זו נוצר ע"י המועצה בשיתוף אשכול גליל מזרחי כאשר הוקם מפעל וגן בצח"ר המעסיק את מרבית אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים מחצור שבעבר נאלצו לסוע מדי יום לכרמיאל.

פתיחת הבית מהווה שלב שלישי בתהליך בניית מהלך חיים עצמאי לדיירי הבית וחלק מתפנית חיובית במתן השירותים לכלל הקהילה הצומחת בלב הגליל. נאחל בהצלחה לדיירי הבית הראשונים להיכנס ולבני משפחותיהם.