ביקור הרב אריה מכלוף דרעי

את ביקורו, החל השר דרעי בבית הספר קול יהודה. בהמשך, התקיים טקס הסרת הלוט משילוט המכריז על צפי התחלת העבודות בשוק הקארדו בקיץ 2018. בהמשך התקיים סיור ביישוב בו השר צפה מקרוב בהתרחבותה של חצור, בשכונות החדשות והתרגש משלל הפרויקטים המתבצעים ביישוב. 

בתום הסיור המקיף נפגשו המשתתפים לישיבת עבודה במועצה המקומית. בישיבה סקר ראש המועצה את התפתחותה של חצור והגידול באוכלוסייה אשר לראשונה הוכרזה כרשות יציבה ועברה את קו 10,000 תושבים. ראש המועצה והצוות המוביל, הציגו בפני השר את בקשות הרשות לסיוע ממשרד הפנים, בתחומים שונים: בניית שוק הקארדו בעלות של כ18,000,000 ₪ 1100 מ"ר מקורה שימוקם צפונית לאזור התעשייה. בשוק מתוכננות חנויות קבועות, דוכנים מתחלפים, בתי קפה ומסעדות. פרויקט "שער לחצור" הכולל הסדרת כביש מעלה חוני המעגל ושדרוג הכניסה לחצור בעלות של כ27,000,000 ₪ ושיפוץ חזיתות ברחוב חוני המעגל, בעלות של כ3,500,000 ₪ אשר צפויות להתחיל לקראת יוני 2018 השיפוץ יעניק מראה חדש ויפה לבניינים שבתוכנית, שיקום מתחם 'חוני המעגל' אשר יכלול תוספת חניות, הסדרת דרכי הגישה והשהות במתחם.

לאחר פגישת העבודה התכנסו השר ופמלייתו יחד עם חברי המועצה ועובדיה, מנהלי בתי הספר וגופי הסמך השונים יחד עם ראשי רשויות מהאזור באולמי 'הללויה' שם הוענקה לשר תעודת אזרח כבוד, כהוקרה על תרומתו הרבה לפיתוחה וקידומה של חצור הגלילית. 

שר הפנים הרב אריה מכלוף דרעי, הודה על הברכות החמות ועל הכבוד הניתן לו במעמד זה ואמר 
"שמעתי בקשב רב את דברי ראש המועצה והנהלת היישוב, צוות המשרד יילמד לעמוק את בקשות הרשות, נעשה את מירב יכולתנו בכדי לסייע בהתפתחותה של חצור ובמימוש הפרויקטים הרבים העומדים על הפרק ולהמשיך ולתרום את חלקינו בעיר העתיד".