סגירת אתר הפסולת תאנים

אתר הפסולת "תאנים" נ ס ג ר !

לאחר שנים של מאבק אושר באופן רשמי סגירתו של אתר 'תאנים' ובמקביל האצת פיתוח שכונת 'גבעת נבון'. על שלל יתרונותיו של אתר הפסולת, ספגו תושבי חצור הגלילית מפגיעה ישירה באיכות החיים באזור, בשל זיהום האוויר, הריחות הרעים שאפפו את השטח, רעש ועומסי תנועה בשל פעילות ערה של משאיות הפינוי. בשל כל אלו הפך האתר בשנים האחרונות, למושא מאבק מוצדק של תושבי המקום, תוך גיבוי מלא ומאבק משותף ותומך מצד ראש המועצה מר שמעון סוויסה.

אתר "תאנים" לפסולת מוטמנת, אשר נוהל ותופעל בשנותיו הראשונות על ידי רשת נקוז כנרת – הוקם ופעל על שטחה של המועצה המקומית חצור הגלילית כבר משנת 1978. האתר ממוקם בשטחה הצפוני של חצור, ושימש כמטמנה לפסולת מהישובים כרמיאל, סכנין ועד מטולה. בשנת 1999 עת הקמת איגוד ערים לפסולת מוצקה, עבר האתר תחת ניהולו המלא של האיגוד ולפי ההערכות, עד היום הוטמנו מליוני טונות של פסולת.

ההודעה על פינוי האתר מהווה בשורה חשובה ופריצת דרך לתושבי חצור הגלילית, יישוב אשר הפך בעשור האחרון ליעד מבוקש למגורים עבור משפחות, סטודנטים ומשפרי דיור מאזור הגליל.

בעקבות סגירת האתר, תושבי חצור הגלילית והאזור יזכו לאוויר נקי, וירידה משמעותית מרכבי משא בכבישי הגישה הסמוכים לחצור.

תגובת ראש המועצה על ההחלטה: "לאורך כל שנות כהונתי פעלתי ונלחמתי עבור התושבים, עד שהגענו לרגע המיוחל הזה. חצור נמצאת בתנופת שיא חסרת תקדים, וסגירת אתר "תאנים" סוללת דרך להקמה ופיתוח שכונת גבעת נבון, ולקידום של 1500 יחידות דיור נוספות, וקליטה של מתעניינים רבים. הרשויות המעורבות, כמו גם חצור בראשותי נפעל יחד לטיפול באתר והשבתו היות חלק מיער בירייה הקסום. תודתי לעמיתי ראשי הרשויות על שיתוף הפעולה".