סע"ר בחצור הגלילית

סע"ר בחצור הגלילית

כולנו יודעים שהשגרה היום יומית שלנו יכולה בזמן קצר להפוך למצב חרום. אסון טבע או מצב בטחוני – היו בעבר, ועלולים להיות שוב מנת חלקנו.

 

לשמחתנו בחצור אנשים רבים עם נדיבות גדולה ורצון לסייע ולהתנדב אך האתגר הגדול בשעת חירום הינו לנתב את מירב המשאבים האנושיים באופן יעיל ונכון. לצורך כך המחלקה לשירותים חברתיים, קהילת הסטודנטים של תוצרת הארץ והמרכז הקהילתי, יזמו הקמת צוות סיוע עצמי ראשוני -סע"ר אשר בזמן חירום יעבוד בשיתוף פעולה עם המועצה המקומית.

צוות סע"ר פועל כבר כחצי שנה ובשבוע החולף התקיים המפגש החמישי, בו נערך תרגול תרחיש בטחוני. בתרגיל התוודעו המתנדבים לאופן העבודה מול עובדי מועצה אשר בשעת חירום מתפקדים כראשי מכלולים. מתנדבי תחום האוכלוסייה נפגשו עם מנהלת הלשכה לשירותים חברתיים הגב' חדווה קרסנטי אשר אמונה על מכלול אוכלוסייה בשעת חירום. מתנדבים שבחרו לקחת חלק בתחום הלוגיסטיקה תרגלו אף הם תרחישים תוך סימולציה של בדיקת זמינות בשעת אמת, שינוע מתנדבים לזירות אירוע ותגובתם לתרחישים שונים. שתוף פעולה זה לצד הכרות עם דרך הפעולה בחירום הינו חיוני בכדי לחזק את ההערכות ואת המוכנות בשעת חירום.

לאחר שעברו במפגש הקודם הכשרה במתן סיוע בשעת חירום לנפגעי חרדה (מודל מעש"ה), במפגש הנוכחי תרגלו כלל המתנדבים מקרים מסוג זה.

לדבריו של אסף יוסף עו"ס קהילה: "צוות הסע"ר מכיל אנשים שמתנדבים מטוב ליבם ורצונם. כרגע יש צוות איכותי מאוד אך עם זאת נשמח למצטרפים חדשים, ההכשרה עדיין בעיצומה. חשוב לציין שכרגע אין מצב חירום קונקרטי אבל ההיערכות לכל מקרה שלא יבוא הינה חיונית והכרחית גם במצבי השגרה."

כל תושב שרואה עצמו מתאים ומעוניין להצטרף, יתקקבל בברכה.

להצטרפות ניתן לפנות לעו"ס קהילה אסף יוסף 0507-642519 /מנהל קהילת הסטודנטים דביר אלכסנדר- 052-8011092