פורסים רשת ביטחון לנוער חצור-מתגייסים לסיירת (ההורים)!

סיירת הורים היא קבוצת הורים מתנדבים הפועלת מטעם הרשות המקומית והמשרד לביטחון הפנים בפרויקט עיר ללא אלימות. ההורים מסיירים ברחבי היישוב המקומי ומפגינים נוכחות במרכזי בילוי נוער בלילות, במהלך סופי שבוע ובזמן חופשות בית הספר, במטרה לצמצום התנהגויות מסוכנות, לשמש אוזן קשבת לבני הנוער ולתת מענה לצרכים מידיים של בני הנוער.

 

המתנדבים עוברים הכשרות המסייעות להם להתמודד בצורה טובה יותר עם תרבות הבילוי של בני הנוער, לניהול שיח ויצרת קשר עם הנערים והנערות ומתן הסבר בגובה העיניים, על הסכנות ההתמכרות לאלכוהול ולסמים. נערים ונערות  בסיכון מאותרים ומופנים לגורמי טיפול. בנוסף ההכשרה מסייעת בחיזוק המעורבות ההורית בחיי הילדים וחיזוק תחושת הקהילתיות. תחושה זו בעלת תרומה מכרעת לתחושת הביטחון האישית של התושבים. הסיירת פועלת בשיתוף פעולה עם גורמי אכיפה ביישוב וכן עם גופים התנדבותיים דומים ובכך מעצימה את כוחם של גורמי המניעה, הפיקוח, האכיפה והביטחון ביישוב.

בערב החשיפה השתתפו הורים מהיישוב, ראש המועצה,קצין אג"מ מפקד השיטור הקהילתי וסגן מפקד תחנת ירדן רפ"ק ג'קי מלול. במרכז הערב התקיימה הרצאה של הפסיכולוג החינוכי יורם שלאייר שהסביר את הסכנות העומדות בפני הנוער ואת דרכי הגישה וההתמודדות של הסיירת עם בני הנוער. מפקד תחנת ירדן רפ"ק ג'קי מלול אמר "סיירת הורים לא באה להחליף את המשטרה היא נועדה להאיר את עיני הנוער ולמנוע התנהגויות מסוכנות. אנחנו כאן למענכם במקרי קיצון! המקום ההורי המחבק והמגן נותן תמיכה נוספת ונדבך חשוב בעבודה קהילתית משותפת"