דלג לתוכן

תלמידי חצור הגלילית מקדמים שינוי בכנסת

בשבוע החולף צוין "יום הילד הבינלאומי" בכנסת ישראל. במסגרת זו, התלוו אל כ- 40 ח"כים חניכים וחניכות של עמותת 'חינוך לפסגות', וזכו להכיר את הבמה בה מתקבלות החלטות ולהשמיע את קולם. את חצור הגלילית ייצגו 4 חניכים: צח עמר מכיתה י״ב, אורין נוגרקר מכיתה ח׳ – מבה״ס אורט בליווי של חן דיין. אושרי כהן ותמיר טוביאנה, מכיתה ו׳ בבה״ס שבט סופר בליווי של שירה ללוש.

חניכות וחניכי 'חינוך לפסגות' פועלים בזירות השונות, בכדי לסייע במימוש זכותם של ילדי הפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל לשוויון הזדמנויות באמצעות חינוך. זו השנה השלישית ברציפות שמתחברים הילדים והילדות לכנסת ישראל, כמוקד ההשפעה המרכזי בקבלת ההחלטות במדינה.

במהלך היום דנו בכנסת בנושאים העוסקים בזכויות הילדים במדינת ישראל, כאשר חניכי וחניכות העמותה השתתפו גם בוועדה המיוחדת לזכויות הילד בהובלתה של חה"כ יפעת שאשא ביטון, שעסקה בנושא דרך סיפורים אישיים של ילדים וילדות מרחבי הארץ.

תמיר טוביאנה – "היה מרגש, לא האמנתי שאגיע כל כך רחוק. גם מבחינת המרחק לירושלים וגם העובדה שהייתי נציג בכנסת!"

צח עמר – "הביקור בכנסת פתח לי נקודות חדשות למחשבה ונתן לי מקום משמעותי לתת בו את דעתי. זוהי הייתה הפעם הראשונה שלי בכנסת וחוויתי חוויה אחרת ושונה ממה שראיתי ושמעתי בטלוויזיה."

עמותת 'חינוך לפסגות' פועלת לצמצום פערים חברתיים על ידי יצירת שוויון הזדמנויות ומוביליות חברתית לילדים ונוער בעלי פוטנציאל למצוינות, החיים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל.