ממשיכים בעשייה

מי אתה דני ראש?

"חצור גדלה ואני מרגיש איך אני והמחלקה גדלים איתה…" מספר דני ראש, בן חצור שנולד בפברואר 1964 יח' שבט התשכ"ד. דני נשוי לשרית – מורה בביה"ס שבט סופר בחצור הגלילית ואב להודיה, אוראל וצופיה.

דני גדל בחצור הגלילית והתחנך בבית הספר היסודי חוני המעגל ולאחריו בתיכון אורט דתי בחצור הגלילית. את כיתות ט-י"ב עשה בישיבה התיכונית קרית החינוך מבשרת ציון בירושלים ואת שירותו הצבאי בגולני. עם סיום השירות התחיל ללמוד בביה"ס להנדסאים ביטחוניים בטכניון. לאחר  הלימודים החל לעבוד ברשות המקומית חצור הגלילית. לאורך השנים התמחה בתחומים: בטיחות בעבודה, מבקרי בטיחות וייעוץ ארגונומי. הילדים כמו תמיד הם מקור גאווה לכל הורה. הבת הגדולה, הודיה, למדה באולפנית מירון,  כיום מורה לאנגלית  בלוד ולומדת תואר שני ייעוץ חינוכי- באוניברסיטה העברית בירושלים. הבן אוראל: למד בישיבה בקרית החינוך אמי"ת חצור. כיום קצין בדרגת סגן בחיל הנדסה קרבית. צופיה, הצעירה מבן הילדים של דני, לומדת בכתה יב' באולפנית – בקרית חינוך אמי"ת בחצור.

תשוקה טכנית, עשייה יום יומית למען התושב

דני, עובד המועצה מזה 30 שנים, מכיר כל אבן דרך בצמיחת הישוב ובקיא בתחומי העשייה השונים. את תחילת דרכו ברשות, בשנת 1988, עשה כאחראי על מערך האחזקה והבינוי במוסדות החינוך ומשנת 1995 משמש דני כמנהל אגף הטכני וממונה בטיחות תשתיות ובינוי במוסדות החינוך וכן בשאר היישוב, עבודה הכוללת תכנון פרויקטים משלבם הראשוני עד לביצוע.

לתפקידו הגיע דני לאחר רכישת השכלה בתחום הבינוי והבטיחות ובעקבות "התשוקה כבן חצור להיות שותף לשינוי החזות היישובית ולהביא אותו לסביבה בטוחה, יפה ומזמינה", כדבריו.

את חזון המחלקה שבנה עם 6 עובדיו ומזכירתו מדקלם דני בגאווה: "אגף הטכני, תשתיות ובינוי יוביל ויפעל לקידום יישובנו כבעלת סביבה בריאה,  מתקדמת, מתוחזקת ובטוחה, טיפוח איכות סביבה ירוקה, התייעלות כלכלית ואנרגטית, חתירה מתמדת למצוינות בתחום השירות לתושב והמנהיגות המקומית שותפה ומעורבת בפעילות האגף. פועלים מתוך ערבות הדדית, חדשנות ואמונה ביכולתם להשפיע ליצירת גאווה מקומית".

אמנון אשל אסולין מנכ"ל המועצה מעיד בחיוך: "דני הינו מודל למנהל מחלקה אחראי, ביקורתי, אכפתי יוזם ונמרץ שכל העת מאתגר אותי ואת ראש הרשות במשימות שמהותן רווחת תושבי חצור הגלילית. במהלך השנים האחרונות השקענו סכומי עתק של עשרות מיליונים בשדרוג תנאי התחזוקה בכל תחומי ורחבי הישוב בהובלתו של דני וצוותו במחלקה הטכנית."

 

שדרוגים, חידושים, מהפכות-דני מוביל בראש עם שנה של עשייה בלתי פוסקת!

כשנשאל דני על יעדיו כראש המחלקה משיב: "היעד הראשי הוא להביא את הפארקים, המרחבים, חצרות הגנים, מגרשי הספורט ומתקני המשחקים לתקן המאושר על ידי מכון התקנים והעמדתם באיכות הגבוהה ביותר" ביצוע נקודות אלו יעלה את איכות חיי התושב יביא וימשוך תושבי חוץ לגור ביישוב "לדעתי זה יעד חוצה ארגון שמונחל על פי מדיניות ראש המועצה".

בנוסף, באחריותו, לטפל בכל מערך החשמל היישובי ולהביא להתייעלות אנרגטית – החלפת התאורה הקיימת לתאורת לדים – פעולה זו תביא לחסכון באנרגיה ולסביבה בריאה וירוקה. בהתאם לאותו קו, יפעל גם במוסדות החינוך.

בשנה האחרונה דני ומחלקתו עבדו על פרויקטים גדולים וברי משמעות כבירה לחצור הגלילית.

"30 שנה אני עובד ברשות ומעולם לא ראיתי היקף רב כזה של תקציבים ודחיפה לעשייה". ביניהם שיפור הסביבה החינוכית ע"י שיפוץ חצרות כל גני הילדים שכלל מתקנים חדשים, הצללה קבועה, דשא סינטטי וארגזי חול חדשים לצד שיפוץ מבנה הגנים הכלל החלפת ריצוף, מטבחונים, שירותים, תקרה אקוסטית וצביעה. מלבד גני הילדים, נעשה שדרוג בחצרות בתי הספר היסודיים שכלל מדשאות, מתקני משחקים וגינון לצד שדרוג אולמות ספורט בבית הספר 'שבט סופר' וקרית החינוך אמי"ת.

"כשיצאנו לדרך עם שדרוג הסביבה החינוכית לא האמנתי שיגיעו כל כך הרבה תקציבים. 30 שנה אני עובד ברשות ומעולם לא תנופת עשייה שכזו. אמנם עשינו הרבה אך אנחנו תמיד בוחנים איך אפשר לשפר עוד, כל זאת על מנת ליצור מרחבי שהייה ושעשועים בטוחים, אסטטיים, והגייניים לילדנו".

פרויקט רחב ממדים נוסף, אותו הוביל דני, הוא שדרוג כל פינות השעשוע בחצור הגלילית. פרויקט מורכב, שכן בו זמנית, שודרגו עשרות פינות שעשוע רבות ברחבי הישוב, במטרה ליצר תשתית אחידה ואיכותית. הפרויקט נועד לתת מענה להעשרת פינות השעשועים אשר תאפשר לילדי חצור ומשפחותיהם, מקומות בילוי לשעות הפנאי. בפינות השעשוע יושם דשא סינטטי, חודשו מתקנים, הותקנו ספסלי ישיבה. ניהול פרויקט זה צורך אנרגיה מרובה ונתינה מעבר לשעות העבודה, דבר שאצל דני ראש אינו יוצא מן הכלל. תמיד נרתם לעשייה למען התושבים ולא לחינם בשיחה איתו אחד המשפטים בהם הוא מתאר את תפקידו הוא "אני רואה בתושב כלקוח ומשתדל לתת לו את השירות הטוב ביותר ובמהירות הנדרשת גם בערבים ולתוך הלילה ולהיות תמיד זמין. ליצור עבורו סביבה בטוחה, מונגשת, יפה ומזמינה. "

בהובלתו של דני שופצו הטריבונות באצטדיון העירוני והותקנו תאורה ומצלמות בחנייה שנועדה למשאיות ואוטובוסים.

"כשהמאמץ נושא פרי, אני כבן חצור ותושב הישוב, מאושר"

בזכות עבודתו המאומצת בפרויקט ההתייעלות האנרגטית שעלותו 5 מלש"ח מתוכו גייסנו משרד הכלכלה והתעשייה 650 אלף ₪ למועצת חצור הגלילית עבור פעילות התייעלות אנרגטית עירונית. שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "התוכנית להתייעלות אנרגטית היא בשורה לחצור הגלילית ולאיכות הסביבה בה אנו חיים. לצד החשיבות הסביבתית, יש לחיסכון בחשמל גם יתרון כלכלי- את הכסף שנחסך בחשבון החשמל של העירייה, ניתן לתעל לטובת תכניות נוספות, לרווחת תושבי העיר".

פרויקט שדני שם לו למטרה להוביל בכל רחבי היישוב. כל זאת ודני לא מסתפק בידע שיש לו, ובכדי להרחיב ולייעל את שירותיו הוא לומד פעמיים בשבוע פיתוח תשתיות ובקרוב יוסמך.

לאחרונה קיבל לתחום אחריותו פרויקט נוסף בעל משמעות היסטורית לחצור הגלילית. במסגרת פרויקט 'שיקום שכונות חוזר' ישופצו חזיתות ויחוזקו 11 מבנים בהם 215 דירות, בשכונת שלמה בן יוסף בעלות כוללת של 23 מליון ₪! סכום שלא הושקעו בעבר בחצור הגלילית! דני והצוות נרגשים מאוד להיות מעורבים בפרויקט זה. דני, ממונה על הפרויקט מטעם המועצה המקומית ובאחריותו תיאום העבודות השונות ופיקוח על ביצוען האיכותי. "זוהי אחריות גדולה הנוספת לכתפי יחד עם מגוון הפרויקטים המתבצעים ביישוב ואלו שנולדים כל שבוע מחדש. יחד עם זאת זה כבוד גדול להיות שותף לפרויקט מכונן זה לתושבי השכונה אשר יחוו מהפך וליישוב שצועד צעד נוסף קדימה בתחום שיפור התשתיות והחזות."

משרד הבינוי והשיכון, בשיתוף מועצת חצור הגלילית רואים חשיבות רבה בשיפור תנאי הדיור, איכות המגורים והתשתיות הפיזיות הציבוריות, תוך פיתוח שירותים חברתיים ופיתוח ההון האנושי.

הסוד להצלחה בכל ארגון הוא המשאב האנושי, וכשאדם כמו דני עומד בחזית העשייה, אין טוב מזה.