לחיות יחד במעגלים של אהבה, שמחה, צמיחה ולמידה.
חזון: אנו מאמינים בלמידה אישית המקדמת כל תלמיד, בחתירה למיצוי אישי ולמצוינות. צוות ביה"ס מאמין כי כל תלמיד הוא יחיד ומיוחד ובשיתוף הפעולה בן המורה לתלמיד, ניתן לגלות הכוחות אישיים ולהוות קרקע פורייה עבור התלמיד שיגדל להיות אדם מאמין, מועיל, תורם ומשמעותי בחברה, בעם ישראל בכלל ובחצור בפרט.

את הבוקר פותחים בביה"ס, בשיעור כישורי חיים, על מנת לתת מקום לביטוי הצד הרגשי של כל תלמיד. בתחומי הלימוד הכללים מתקיימת למידה איכותית חווייתית ומשמעותית. בבית הספר מרחבי למידה, בהם נפגשים כל תלמידי בית הספר ללמידת מקצועות הליבה (שפה וחשבון). הלמידה הינה רב גילית ובכל מרחב כזה מלמדים מספר מורים יחד. בתחום התורני, בבית הספר פועל בית מדרש בהובלת הרב אליהו גנץ. כל תלמידי בית הספר מתכנסים ללימוד. נושא פרשת שבוע מועבר באמצעות שירים והצגות. בבית הספר עוסקים בלימוד הלכות כסדר ושואפים להתקדמות בקיום המצוות. לימוד הורים וילדים מתקיים אחת לחודש, ולקראת כל שבת מברכים כחלק מהמפגש וחיבור ההורים, לעשייה התורנית והכללית בבית הספר. מעבר לתוכנית הלימודית הרחבה ניתנים בבית הספר שיעורי העשרה, תכנית רובוטיקה שחלק מפעילותה הוקם השנה, מרחב רובוטיקה חדש, מעבדת מדעים, מעבדת מחשבים חדשה ועוד…
בסיוע המועצה פועל מרכז סולמות לטיפוח מצוינות. המרכז פועל בתוך בית הספר אחה"צ ומתמקד באנגלית ובמתמטיקה לתלמידות כתה ה'. התלמידים מקבלים חיזוקים לימודיים ובנוסף לשעות הפרטניות קלטנו גם מורה להוראה מתקנת בחשבון ושפה. המורות למתמתיקה, יפה וגלית מפעילות תכנית מצוינות במתמטיקה לתלמידים מצטיינים. בנוסף יש תכנית מצוינות מדעית הפועלת בכתות ו' מטעם מכללת תל חי ואנו מתעתדים להרחיב אותה בשנה הבאה לכתות נוספות.

בבית הספר מתקיימות מספר תכניות יחודיית לשיפור הכישורים השונים:
תכנית דרמה תיאטרון בהובלת אביבה בן חיים המקדמת את השיח הדבור מעלה את הדימוי העצמי ומפתחת יצירתיות. במקביל ישנה תכניות לחיזוק והעצמה רגשית באמצעות הדרמה ואמנות.
גן ירק ,בשיתוף עם השומר החדש, שאחה"צ הופך לגינה קהילתית ופינת חי שמתחילה לעבור מתיחת פנים. לפינת החי מגיעים תלמידי כתות א-ד מגיעים באופן קבוע ללמוד ולהכיר את בעלי החיים, לטפל ולטפח. בנוסף מתקיימת תוכנית העצמה באמצעות בע"ח
צוות בית הספר, הינו צוות מקצועי והמסור, המשתלם ומפתח תכניות למידה המותאמת למאה ה21 ומאפשרות למידה חוויתית ומתאמת לכל תלמיד. בבית הספר קיים צוות פרט המורכב מיועצת, פסיכולוגית, רכזת השתלבות ומנהלת בית הספר שמטרתו לעקוב אחר ההתקדמות של כל תלמיד ותלמיד.
שיפוץ מרחבים- ממשיכים בתנופת שיפוץ מרחבי הלמידה מחוץ לכתות מתוך אמונה שהלמידה מתרחשת בכל מקום בבית הספר, במרחבים ומחוצה להם.

תרומה לקהילה- בית הספר מחנך את התלמידים לאחריות, לאכפתיות ולתרומה לקהילה. תלמידי בית הספר מגיעים להתנדב בבית הקשיש ושומרים על קשר עם האוכלוסייה הבוגרת. בתחום האומנות יוצרים התלמידים את "חלון ראווה למועצה" – מיצג שמכינים התלמידים עם המורה לאומנות. הוא מוצג בכניסה למועצה ומתחלף מעת לעת.